▪️دیدار رئیس و پرسنل اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان سردشت با فرماندار:


 
🔹 #فرماندارسردشت در دیدار با #کارکناناداره_اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه مردم با آشنایی عواید وقف می توانند بهتر در این راه نیک گام بردارند، گفت: وقف یک امر فراگیر و بدون محدودیت است که هیچ محدودیتی چه از لحاظ زمان چه از لحاظ مکان در آن راه ندارد. 
 
▫️اقصی نخشی‌پور با تاکید بر اینکه بروز‌رسانی وقف باید متناسب با نیاز امروز جامعه صورت گیرد، افزود: وقف برای حوزه درمان و سلامت،‌ اشتغال، ازدواج جوانان، کمک به مستمندان و برنامه های قرآنی  از جمله مهم‌ترین نیازهای امروز جامعه است. 
 
🔸وی ضمن #تقدیرازعملکرد #اداره اوقاف سردشت، به ایجاد وقف‌های نوین در حوزه‌های مختلف همچون حوزه کارآفرینی اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه اکنون در جبهه اقتصآدی قرار گرفته‌ایم باید مردم را تشویق و ترغیب به وقف در زمینه کارآفرینی کرد و با راه‌اندازی بنگاه‌های کارآفرینی به اشتغال جوانان، تحصیل آنان و همچنین فعالیت در زمینه آموزشی کمک کرد. 
 
🔹رحمان شمسی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکرد گفت: برای نخستین بار شورای امور خیریه متشکل از خیران، معتمدین و متنفذین شهرستان با هدف حفظ یاریگری و تکریم از ایتام و بی‌سرپرستان، خانواده های نیازمند در عرصه بهداشت و درمان، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، کمک و تسهیل به امر ازدواج تشکیل شده است. 
▫️شمسی افزود: پس از راه اندازی در شرایط فعلی با وجود مشکلات اقتصادی جامعه با هم افزایی، جلب و جذب خیران و نیز اجرای نیت از محل موقوفات یاری‌گر نیازمندان خواهد بود. 
▫️وی همچنین تصریح کرد: به همت خیران نیک اندیش نیز در راستای افزایش سرانه فضای مذهبی و حفظ و نگهداری آنها ۵ مسجد مرمت و بازسازی و ۲ مسجد نیز با متراژ کلی ۸۰۰ متر مربع با هزینه بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال تا پایان سال اتمام و به بهره‌برداری خواهند رسید.

دوشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۸