جلسه کارگروه مدیریت پسماند سردشت برگزار شد

فرماندار سردشت:طرح جامع مدیریت پسماند باید سریعا" پیگیری شود

فرماندار سردشت:طرح جامع مدیریت پسماند باید سریعا" پیگیری شود

فرماندار سردشت در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان خواهان پیگیری سریع طرح جامع مدیریت پسماند شد و تاکید کرد: شهرداران سردشت ربط میرآباد و نلاس نسبت به تدوین و نهایی سازی این طرح اقدام و و با امکان سنجی های لازم که کمترین آسیب و زیان به محیط جنگلی و منابع طبیعی وارد آید ،فاز تحقیقاتی و سپس اجرایی آن را آغاز کنند.

فرماندار سردشت طبیعت بکر و جغرافیای عالی سردشت را یک موهبت و هدیه بی نظیر الهی خواند و افزود: این محیط پناسیل فوق العاده برای گردشگری  و جذب توریست است و باید با تمام توان جهت حفظ این محیط زیست زیبا تلاش کنیم.وی افزود: توسعه شهر و روستاها باید منضبط و اصولی باشد و محیط زیست و منابع طبیعی را تحت الشعاع قرار ندهد.

نخشی پور نقش فرهنگ سازی در کم کردن زباله و همچنین تفکیک زباله ها را بسیار تاثیر گذار دانست و افزود: با استفاده از تریبون مساجد و نماز جمعه، مدارس و دانشگاه ها، تهیه و پخش سی دی های آموزشی، رسانه و فضای مجازی می توان تمامی موضوعات مرتبط با زباله را فرهنگ سازی و اطلاع رسانی کرد.

در این جلسه همچنین گزارش عملکرد ادارات محیط زیست، منابع طبیعی، شهرداریها، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و آبیاری در حوزه مدیریت پسماند ارائه شد.

# نظر : 0