افتتاح پروژه نصب ۲۹ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در#روستای سارتکه شهرستان سردشت:

✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت، امروز (پنجشنبه) ۱۶ بهمن ماه سالجاری، ۲۹ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در# روستای سارتکه ازتوابع# بخش ربط با حضور "اقصی نخشی پور" فرماندارشهرستان سردشت،بخشدار ربط،بخشدار مرکزی،رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، اعضای شورای اداری و اعضای شورای اسلامی و دهیار و اهالی روستای مذکور افتتاح و به بهره برداری رسید.
فرماندار شهرستان سردشت گفت:: هزینه خرید، حمل، نصب و راه‌اندازی این دستگاه‌ها از محل اعتبارهای صندوق توسعه ملی و صیانت از جنگل‌های زاگرس هزینه شده است و برعهده منابع طبیعی و آبخیزداری بوده و روستاییان فقط هزینه لوله‌کشی از آبگرمکن به خانه خود را پرداخت می‌کنند.
فرماندار سردشت اضافه کرد: نصب و راه‌اندازی این تعداد آبگرمکن خورشیدی در راستای  اجرای طرح تغییر الگوی مصرف سوخت مناطق جنگلی برای حفظ و صیانت از منابع طبیعی و جلوگیری از قطع درختان جهت تامین سوخت و استفاده بهینه از انرژی انجام گرفته است.
نخشی‌پور با بیان اینکه آبگرمکن‌های خورشیدی می‌تواند ۷۰ درصد استفاده از سوخت‌های فسیلی را کاهش دهد، افزود: با توجه به اینکه سردشت دارای بیش از ۳۰۰ روز آفتابی و روستاهای سخت‌گذر و دورافتاده است از ظرفیت مناسبی برای نصب این نوع آبگرمکن برخوردارست.
وی بیان کرد: خوشبختانه روستاییان این شهرستان استقبال خوبی از نصب این نوع آبگرمکن‌ها داشته و تاکنون با احتساب این روستا در ۱۰ روستا دارای منطقه جنگلی بیش از ۲۵۰ آبگرمکن به صورت کاملا رایگان از سوی اداره منابع طبیعی توزیع و نصب شده است.