پیام فرماندارسردشت به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی

پیام فرماندارسردشت به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی

"اقصی نخشی پور"فرماندار شهرستان سردشت در گرامیداشت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی پیامی را صادر نمود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت  متن پیام ایشان بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

▪️محرم ماه نهضت بزرگ سید شهیدان و سرور اولیای خداست، که با قیام خود در مقابل طاغوت، تعلیم سازندگی و کوبندگی به بشر داد که در آن سید و سالار شهیدان با قیام و ایستادگی خود در مقابل ظلم و ستم و بی عدالتی، مکتب انسان ساز و جاودانی بنام عاشورا را بنیان نهاد و درس حریت، عدالت، عزت، سرافرازی و شجاعت و جوانمردی و راه و رسم پاسداشت عقیده و بیزاری از ذلت را به تمام مسلمانان و آزادگان عالم و نسل های تاریخ آموخت.محرم یادآور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است.

▫️تاسوعا و عاشورای حسینی فرارسیدن حماسه پیروزی خون بر شمشیر و تقابل حق و باطل ‌آن روز که یزیدیان، قساوت و بی رحمی در وجودشان بود بر فرزندان پیامبر و اصحاب با وفایش شوریدند.

▪️قیام عاشورا چنان در عمق دل‌ها اثر بخش بوده است که همه ساله دهه محرم و به ویژه روز عاشورا، اوج عشق و اخلاص نسبت به معلم حریت و اسوه جهاد و شهادت حسین بن علی (ع) است و در این میان جوانان حضوری چشمگیر داشته و بیشترین تاثیر را می‌پذیرند.

▫️اینجانب فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و سالروز شهادت حضرت آقا اباعبدالله الحسین (ع) و هفتاد ودو تن از یاران باوفایش را به تمامی شیعیان و آزادی خواهان جهان، محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و مردم متدین و ولایتمدار شهرستان سردشت تسلیت و تعزیت عرض می نمایم. امید آنکه همگان رهرو راستین سید و سالار شهیدان باشیم.

اقصی نخشی پور

فرماندارشهرستان سردشت