▪️برگزاری اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان سردشت در سال99:

چهارشنبه ۲۱خرداد ماه

▪️برگزاری اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان سردشت در سال99

اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سردشت در سال 99باحضور اقصی نخشی پورفرماندارو سایر اعضای شورای هماهنگی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. 📝به گزارش روابط عمومی فرمانداری:در این جلسه ابتدا  خانم عزیزی دستور کار جلسه را دو موضوع زیر عنوان نمود.

۱- برنامه ریزی و هماهنگی برای گرامیداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

2- ارائه برنامه پیشنهادی در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر

🔸️در ادامه هریک از اعضای جلسه به بیان نظرات خود در زمینه دستور کار جلسه پرداختند

🔹️نخشی پوررئیس شورای مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به ویژه مواد مخدر باید به اولویت و دغدغه اصلی مسئولان تبدیل شود تا ازابتلایافراد جامعه به این بلای خانمان سوز جلوگیری شود

🔸️وی تصریح کرد: تلاش‌های بسیاری برای اطلاع رسانی از اثرات و خطرات استفاده از مواد مخدر صورت گرفته که لازم است برای اثربخشی بیشتر، از زبان هنر نیز به خوبی استفاده کرد و هنرمندان به ویژه در حوزه تئاتر خیابانی با متونی تأثیرگذار، مردم را از دامی که موادمخدر برای همگان پهن کرده‌، آگاه کنند.

🔹️فرماندار با تأکید لزوم حمایت از افرادی که مواد مخدر را ترک کرده‌اند افزود: برای ترک اعتیاد فرد معتاد، تلاش‌های بسیاری صورت می‌گیرد ولی اگر همین فرد در جامعه رها شود، مسائل و مشکلاتش پیگیری نشود و زمینه اشتغال او فراهم نشود بار دیگر به سمت مواد مخدر گرایش پیدا می‌کند.

🔹️فرماندار سردشت تصریح کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مشوق‌ها و تسهیلات ویژه‌ای را برای کارآفرینانی که از معتادان بهبود یافته به عنوان نیروی کار استفاده می‌کنند در نظر گرفته تا با اشتغال این افراد، زمینه دوری جستن آنان از مواد مخدر به طور کامل فراهم شود.

و در پایان مواردی به تصویب رسید.