شاخص توسعه ای آذربایجان غربی به میانگین کشور نزدیک می‌شود

مقام عالی استان گفت: شاخص‌های توسعه‌ای این استان در راستای توازن و عدالت اجتماعی به میانگین کشوری نزدیک می‌شود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سردشت ، محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در جلسه بررسی مصوبات سفر به شهرستان مرزی سردشت افزود: هدف از سفرهای شهرستانی و بازدیدهای میدانی از مناطق مختلف بررسی وضعیت موجود و تلاش برای رسیدن به شاخص‌های توسعه ای در زمینه‌های مختلف به میانگین کشوری است.


وی ادامه داد: بیشترین اعتبارات سفرهای استانی شخص رییس جمهور در راستای جبران عقب ماندگی و تکمیل پروژه‌های عمرانی و اقتصادی به آذربایجان غربی اختصاص یافته و در آینده نزدیک در همه زمینه‌ها به میانگین کشوری خواهیم رسید.
 
استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه اختصاص منابع باید بر اساس اولویت و نیازمندی مردم باشد، گفت: هم اکنون تمام مدیران کل با حضور میدانی در شهرهای مختلف نسبت به پیگیری پروژه‌های در دست اقدام و وضعیت موجود اشرافیت کامل دارند و این مهم برای تحقق توزان و تعادل در سطح استان ضروری است.
 
معتمدیان سال آینده را نیز سال توسعه همه جانبه استان دانست و تاکید کرد: از فرمانداران و مدیران انتظار داریم با شروع فصل کار و فعالیت و پیگیری مصوبات، پروژه‌ها را در اختیار پیمانکاران قرار دهند.
 
وی یادآور شد: اعتبارات اختصاص یافته باید به صورت کامل هزینه و زمان اجرای پروژه‌ها نیز با توجه به نواسانات قیمت‌ها در بازار به حداقل برسد.
 
فرماندار سردشت نیز در این جلسه ضمن تقدیر از عنایت مقام عالی استان و پیگیری های نماینده شهرستان های سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبات سفر به عنوان چهارچوب و اهداف اصلی برنامه‌ها قرار گرفت و براین اساس اقدامات مهمی شروع و انجام شد.
 
لقمان خسروپور با بیان اینکه توسعه مراودات مرزی، بهسازی و آسفالت راه‌های مواصلاتی و توسعه فضای آموزشی و ورزشی و اشتغالزایی از مهمترین عوامل برای پیشرفت و توسعه این شهرستان به شمار می‌آید ابراز امیدواری کرد با اتمام طرح‌های مصوبات و اجرای چند طرح مهم در این راستا شاهد توسعه همه جانبه این شهرستان باشیم.
 
در ادامه جلسه مصوبات سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان سردست بررسی و نسبت به تسریع پروژه‌های پیش بینی شده تصمیم گیری شد.