مراسم گرامیداشت عملیات نصر 7 برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سردشت روز جهارشنبه 98/5/16 مراسم سی و دومین سالگرد گرامیداشت عملیات نصر 7 در محل یادمان شهدای ارتفاعات بلفت و دوپزای شهرستان سردشت برگزار شد.
فرماندهی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی به عنوان مهمان ویژه در این مراسم حضور داشت و زائران راهیان نور کشوری، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، امامان جمعه، فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان، ایثاگران و پیشمرگان مسلمان و جمع کثیری از جوانان بسیجی دیگرحاضران این مراسم بودند.
سردرا حبیب اله شهسواری فرماندهی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی به عنوام سخنران این مراسم طی سخنانی به بیان رشادتها و دلاوریهای رزمندگان سپاه اسلام در جریان عملیات نصر 7 به عنوانی عملیاتی بزرگ و سرنوشت ساز پرداخت و همچنین شرایط فعلی سیاسی ایران اسلامی در منطقه و جهان و دستاوردهای انقلاب در این مدت را تشریح کرد.
عملیات نصر 7 در روز 14 تیر ماه سال 1366 با رمز یا زهرا در ارتفاعات بلفت و دوپزای شهرستان سردشت آغاز شد و یک روز بعد در پانزدهم مرداد با پیروژی غرور آفرین سربازان سپاه اسلام به پایان رسید.در این عملیات کوههای بلفت و دوپزا که از لحاظ استراتژی جنگی دارای اهمیت ویژه ای بودند، توسط رزمندگان سپاه جمهوری اسلامی پاکسازی و دوباره در قلمرو ایران اسلامی جای گرفت.