توجه به مناطق کمترتوسعه یافته از اولویت‌های دولت سیزدهم است

 معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تلاش برای ایجاد توسعه متوازن و توجه به مناطق کمترتوسعه یافته در راستای زمینه سازی برای رشد این مناطق از اولویت های دولت سیزدهم به شمار می رود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان سردشت،  رضا ابراهیمی روز سه‌شنبه در آیین تکریم و معارفه فرماندار سردشت اظهار کرد: استاندار آذربایجان‌غربی نیز همین سیاست را دنبال می کنند و در طول یک سال گذشته جلسه شورای برنامه ریزی استان در تمامی شهرستان های استان برگزار شده است تا شاخص های مناطق مختلف به حد نصاب استانی ارتقا یابد.
 
وی افزود: در صورتی که شاخص های هر شهرستان به حد نصاب میانگین استانی رسید، در مرحله دوم رسیدن به میانگین کشوری در برنامه کار مسوولان و مدیران بخش های مختلف قرار می گیرد.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: مدیران باید تلاش کنند تا مصوبات سفر رییس جمهوری و سفرهای شهرستانی استاندار آذربایجان‌غربی اجرایی شود و در سایه آن شاخص های هر شهرستان در زمینه برخورداری از راه دسترسی، آموزش، بهداشت و درمان بهبود یافته و زمینه ارتقای استان هم فراهم شود.
 
ابراهیمی با اشاره به ایام تعطیلات عید نوروز و ورود گردشگران و مسافران نوروزی به استان در این ایام ادامه داد: این مساله می تواند در راستای توسعه مناطق مختلف مهم باشد و مدیران باید برای تامین بسترها و زیرساخت های لازم برای گردشگری توجه ویژه داشته باشند.
 
توجه به مناطق کمترتوسعه یافته از اولویت‌های دولت سیزدهم است
 
وی اضافه کرد: سردشت یکی از شهرستان های مهم در حوزه گردشگری آذربایجان غربی به شمار می رود و مسوولان این شهرستان باید برای این ایام برنامه ریزی لازم را داشته باشند.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: یکی دیگر از موارد مهم این ایام تامین میوه و مایحتاج شهروندان در آستانه سال نو است و دستگاه های متولی از جمله صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی باید نظارت کافی بر بازار کالاهای اساسی داشته باشند.
 
وی در خصوص دستاوردهای مختلف دولت در زمینه توجه به مناطق مرزی و کمترتوسعه سافته کشور نیز اظهار کرد: در طول 44 سال عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی، خدمات شایسته ای در این مناطق انجام شده است.
 
وی ادامه داد: در حالی که در اوایل انقلاب تعداد شهرهای برخوردار از گاز طبیعی در استان، بسیار اندک بود اکنون بسیاری از روستاهای استان در مناطق سخت گذر و مرزی هم از این خدمت برخوردار هستند.
 
ابراهیمی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست دستاوردهای مهم دولت در بخش های مختلف را برای مردم بیان کنند تا مردم از این دستاوردها که بسیار عظیم هم هستند، آگاه و با خبر باشند.
 
وی با اشاره به راهبرد جهاد تبیین مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: بیان کردن دستاوردهای انقلاب به مردم و آگاه سازی مردم در خصوص اقدامات و خدمات صورت گرفته می تواند نوعی جهاد تبیین باشد.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی به سیاست های دوگانه غرب در مورد کشورمان هم پرداخت و گفت: در حالی که کشورهای اروپایی، رژیم بعث عراق را با سلاح شیمیایی مجهز کرده بودند و این رژیم شهرهای مختلف کشورمان از جمله سردشت را مورد هدف بمب شیمیایی قرار داد، اما کشورهای اروپایی در آن زمان سکوت کردند و اکنون برای مردم ایران دایه مهربان تر از مادر شده اند.
 
وی اضافه کرد: حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال نشان داد که این مردم همچنان وفادار و پایبند به آرمان های انقلاب اسلامی هستند و دشمنان نمی توانند مردم ما را از این انقلاب مقدس دور کنند.
 
در ادامه این آیین باباخان اسکندری به عنوان سرپرست فرمانداری سردشت معرفی و از خدمات لقمان خسروپور فرماندار پیشین این شهرستان قدردانی شد.
 
باباخان اسکندری از 9 دی 1400 به عنوان فرماندار شهرستان بوکان معرفی شده بود؛ او علاوه بر فرمانداری بوکان، مدیریت آموزش و پرورش اشنویه، بخشدار بخش مرکزی اشنویه و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهاباد را نیز در کارنامه دارد.
 
قبل از باباخان اسکندری، لقمان خسروپور از آذر سال 1400 تاکنون فرماندار سردشت بود.