فرماندار سردشت در جلسه شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد:

کار آفرینی و ایجاد فرصت های اشتغال، عامل بازدارنده مهاجرت جوانان است

کار آفرینی و ایجاد فرصت های اشتغال، عامل بازدارنده مهاجرت جوانان است
جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر و آسیب شناسی مهاجرت جوانان به خارج از کشور در فرمانداری سردشت برگزار شد

فرماندار سردشت گفت: رسالت نهضت امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بود.آنجایی که به لشکریان یزید فرمودند اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید، حاوی پیامی برای مقابله با کفاراست که امروز ایران اسلامی همان حرکت را در مقابل آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی در پیروی از نهضت امام حسین(ع) انجام می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سردشت جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور فرماندار، امام جمعه سردشت واعضای شورای فرهنگ عمومی روز سه شنبه 98/6/26 در سالن اجتماعات فرمانداری سردشت برگزار شد.
فرماندار سردشت در این جلسه که محور دیگر آن آسیب شناسی مهاجرت جوانان بود افزود: کار آفرینی به عنوان یک کار پسندیده می تواند در پایین آوردن نرخ بیکاری و کاهش مهاجرت جوانان تاثیر مستقیم داشته باشد.
نخشی پور مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری را لازم دانست و افزود: امروز که بحث اشتغالزایی یکی از ضروریات لازم الا جرا در جامعه جهت ایجاد انگیزه برای جوانان و جلوگیری از مهاجرت آنان است، نیازمند حضور سرمایه گذاران خصوصی هستیم که در کنار بخش دولتی در قسمت های مختلف سرمایه گذاری کنند و فرصت های اشتغال برای همگان فراهم شود.
فرماندار خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی همچون شبهای شعر، اجراهای نمایش و تاتر و همایش های فرهنگی اجتماعی همچنین پیگیری تداوم برنامه بزرگ فرهنگی بیت و حیران و مراسماتی از این دست در چهارچوب مقررات، می تواند فضای شور، نشاط  و امیدواری که یکی از ضروریات  امروز است را در جامعه برقرار کند.
حاج ماموستا واوی امام جمعه شهرستان و رئیس شورای فرهنگ عمومی نیز در سخنانی بر لزوم جاری  بودن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید داشت و افزود: حرکت امام حسین(ع) و یارانش از بزرگترین معروف های زمانه به منظور مبارزه با پلیدترین منکرات بود.
واوی در ادامه به موضوع مهاجرت جوانان اشاره کرد و آن را دربر دارنده هزینه ها و خسارت های بزرگی برای شخص و اجتماع دانست.هزینه های اقتصادی که متوجه خانواده ها می شود، هزینه های سنگین اجتماعی و آسیب هایی که به دنبال دارد، خسارت های دینی، مذهبی، فرهنگی و هویتی برای جوانی که اسیرشرایط حاکم در آن کشورها می شو، از جمله آسیب هایی بودند که حاج ماموستا واوی به آنان اشاره کرد.
وی در پایان ایجاد فرصت های مناسب برا اشتغال و فعالیت جوانان و فراهم کردن فضای امیدواری و نشاط در جامعه را یکی از وظایف اصلی مسئولین و نهادهای فرهنگی عنوان کرد و خواستار تلاش و برنامه ریزی در این حوزه ها شد.

 

# نظر : 0