برگزاری دوره آموزشی رعایت پروتکل‌های بهداشتی اماکن گردشگری شهرستان سردشت :

🔻به گزارش روابط عمومی فرمانداری، امروز دوشنبه ۲۹اردیبهشت ماه دوره آموزشی بازگشایی اماکن گردشگری باحضور "اقصی نخشی پور" فرماندار شهرستان سردشت، حقیقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار،محمدی رئیس میراث فرهنگی و گردشگری، اساتید وکارشناسان بهداشت محیط و مدیران و کارکنان اماکن گردشگری در محل سالن اجتماعات فرمانداری  برگزار شد.

🔹️ محمدی رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری در ابتدای دوره با ارائه گزارش عملکرد سال گذشته به مسائلی درمورد :

اتمام مطالعه جامع گردشگری حوزه شرقی سد سردشت

اتمام فاز یک ساماندهی آبشار شلماش

افتتاح ۴ واحد اقامتگاه بوم گردی

فنس کشی بخشی از سایت باستانی ربط

نصب ۳ تابلوی گردشگری با استاندارد جهانی

وغیره اشاره نمود.

🔸️درادامه کارشناسان بهداشت در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش های لازم رابه مدیران و کارکنان مراکز اقامتی داده

🔹️نخشی پور فرماندارشهرستان سردشت در این دوره آموزشی گفت:‌ بیشترین و سریعترین خسارت ناشی از شیوع بیماری کرونا متوجه بخش گردشگری بوده که نه تنها در شهرستان،استان و کشور بلکه در دنیا شاهد این تاثیر هستیم.

🔸️نخشی پور  هدف از برگزاری این دوره آموزشی را یادگیری با شیوه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی برای شروع فعالیت در پساکرونا دانست و بیان کرد:‌ با توجه به اینکه فصل تابستان پیک جذب گردشگر به شهرستان  است بنابراین باید مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری ما با تمام قوا برای میزبانی شایسته‌تر، متفاوت‌تر و کیفی‌تر از گذشته آماده باشند.

🔹️ مقام عالی شهرستان اشاره به اینکه پس از ماه مبارک رمضان سفرهای داخلی به احتمال قوی به سرعت به وضعیت قبلی برخواهد گشت، گفت: در این دوره باقیمانده باید با برنامه‌ریزی درست و هوشمندانه نسبت به ارتقای سطح کیفی و کمی و پروتکل‌های بهداشتی در مراکز اقامتی اقدام شود.

🔸️فرماندار اظهار داشت: اماکن گردشگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان بازگشایی و شروع فعالیت از هفته آینده را دارند و در صورت مشاهده مواردی مبنی بر عدم رعایت این پروتکل‌ها برخورد قانونی با متخلفان خواهد شد.