۷۷ طرح عمرانی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان سردشت به بهره برداری رسید

همزمان با دومین روز از دهه فجر با حضور سرپرست فرمانداری سردشت،  پروژه ی بوستان روستایی و بهسازی معابر روستای کولسه به نیابت از ۷۷ پروژه عمرانی در روستاهای بخش مرکزی به بهره برداری رسید

بخشدار مرکزی سردشت  در آیین بهره برداری از این پروژه ها گفت: ۷۷ طرح عمرانی با اعتبار هزینه شده به مبلغ ۲۰ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال در سطح دهیاری های بخش مرکزی افتتاح می شود.

ناصر یوسفی افزود: از این مجموع ۵۵ طرح عمرانی در روستاهای دارای دهیاری با هزینه ۱۴ میلیارد و ۳۲۱ میلیون ریال و از محل خودیاری نیز ۲ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: در روستاهای فاقد دهیاری هم برای ۲۳ طرح عمرانی از محل اعتبارات ماده ۳۸ مقدار ۲ میلیارد و ۵۴۲ میلیون ریال و از محل مشارکت های مردمی ۸۳۳ میلیون ریال هزینه شده است.

وی گفت: اجرای طرح هادی روستایی، معبر گشایی، ساخت کانال دفع آبهای سطحی، ساخت سیل بند و دیوار حایل، بوستان روستایی، احداث پل و کانال، شن یزی معابر، زمین ورزشی، ساخت تابلو، سنگ فرش، حیاط مدرسه و غیره از جمله این طرح ها هستند.

وی اظهار داشت: بوستان روستایی «کولسه علیا» به نیابت از سایر طرح های بخش مرکزی با ۹۰۰ مترمربع و هزینه ۳۵۰ میلیون ریال از محل دهیاری به بهره برداری می رسد که برای ساخت خیابان همجوار آن هم ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده که بودجه آن به صورت مشارکتی توسط دهیاری، اهالی روستا و آب نیرو تامین شده است