پیام گذاران سلامت بازوان قدرتمند حوزه سلامت شهرستان خواهند بود

جلسه سلامت و امنیت غذایی با موضوع ارائه گزارش فعالیت 3 ماهه اعضا در حوزه سلامت و مصوبات اجرا شده و تشریح طرح پیام گذاران سلامت برگزار شد.

فرماندار سردشت توجه به مباحث حوزه سلامت را از مهمترین وظایف مسئولان  متولیان امر خواند و افزود: یکی از ارکان توسعه پایدار، موضوع سلامت و امنیت غذایی در جامعه است.
جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی روز یکشنبه 98/6/24 با حضور فرماندار و اعضای کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری سردشت برگزار شد.
نخشی پور اجرای دقیق و به موقع مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی را جز اولویت امورات برشمرد و افزود: مکان یابی و تعیین سایت جمع آوری زباله که یکی از مصوبات کارگروه بوده باید سریعا" مشخص شود و به نتیجه برسد.
فرماندار سردشت طرح تعیین پیام گذاران سلامت در ادارت را بسیار با ارزش خواند و تاکید کرد: پیام گذاران سلامت به عنوان سفیران انتقال موضوعات و مشکلات حوزه سلامت به شبکه بهداشت و درمان و ارائه تدابیر و راهکارهای اساسی، نقش حائز اهمیتی خواهد داشت و با توجه به نتیجه بخش بودن این طرح باید هرچه سریعتر در فاز عملیاتی قرار گیرد.
اقصی نخشی پور بر لزوم توجه به سلامت روانی و اجتماعی جامعه به عنوان یکی از زیرشاخه های سلامت تاکید کرد و افزود: در حوزه ی کنترل و مبارزه با مواد مخدر تلاشهای مطلوب و نتیجه بخشی صورت گرفته و کماکان ادامه دارد و شاهد کاهش آمار تولید، فروش و مصرف در شهرستان هستیم.وی خاطرنشان کرد: در حوزه طلاق و خودکشی نیز با توجه به فعالیت های فرهنگی و راه اندازی کمیته ها و کارگروههای تخصصی آموزشی با حضور کارشناسان مجرب و تقسیم کار و تدوین و ارائه برنامه های مدون، خوشبختانه شاهد به ثمر نشستن تلاشها و کاهش چشمگیر آمار در این دو حوزه هستیم.
فرماندار به لزوم اجرای منظم برنامه های سلامت در حوزه شهری اشاره کرد و افزود: ساخت و ساز های غیر مجاز و خارج از محدوده سرمنشاء بسیاری از مشکلات شهری است که باید برخورد، کنترل ، مدیریت و اقدامات قانونی در این حوزه با جدیت انجام گیرد.
در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی که به صورت فصلی و سه ماه یکبار برگزار می شود گزارشی از فعالیت های متولیان مصوبات ارائه و میزان فعالیت و مشارکت ادارات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه همچنین فعالیت پیام گذاران سلامت تشریح و ابلاغیه های پیامگذاران به آنان داده شد.پیام گذران سلامت کارشناسانی هستند که از طرف ادارات عضو کارگروه به مدت 4 سال انتخاب می شوند و مسئولیت آنها شناسایی مشکلات حوزه سلامت در مجموعه تحت کنترل و مدیریتی آن اداره و انتقال آنها به شبکه بهداشت و درمان جهت ارائه راهکار و برطرف کردن مشکلات در این حوزه است.