فرماندار سردشت در پیامی ولادت امیر المؤمنین و روز پدر را تبریک گفت

به مناسبت فرا رسیدن ١٣ رجب روز ولادت حضرت علی(ع) که بع روز پدر نامگذاری شده است، فرماندار سردشت پیامی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سردشت، روز یکشنبه ٩٨/١٢/١٨ فرماندار سردست در پیامی فرا رسیدن ولادت امیرالمؤمنین حیدر کرار حضرت علی(ع) و روز پدر را تبریک گفت.

متن پیام:

١٣ رجب سرآغاز طلوع خورشید زندگی بزرگ مردی است که ولادتش در کعبه و شهادتش در مسجد بود . حضرت علی(ع) مظهر عدالت و خداپرستی و تربیت یافته در مکتب نبوت است که با سلوک و گفتارو رفتار و منش خویش، دلهای تشنه حقیقت را از چشمه لایزال الهی سیراب ساخته است.

فاتح خیبر از پرچمداران ایمان به اسلام، اهل قلم و شهیر به فصاحت و بلاغت، پهلوانی که لرزه بر اندام کفار انداخته بود و به حفظ و گسترش اسلام و اجرای احکام الهی توجه خاص داشت.او سرچشمه‏ فیاضی بود که دانشمندان دانش‌های خود را بدو استناد دادند. یگانه و بزرگواری که دوست و دشمن اعتراف به کرامت، دانایی و شجاعت وی دارند.

سالروز ولادت پیشوای پرهیزگاران  حضرت علی(ع) اسوه خردورزان، حامی ستمدیدگان و محرومان و پدر یتیمان و سرچشمه عدالت و حقیقت که به روز پدر و تجلیل از مقام و منزلت پدران بزرگوار مزین گشته بر عموم آزاد مردان جهان، پدران بزرگوار  و شیر زنان مردپرور  ایران زمین علی الخصوص مردم متدین و غیور شهرستان سردشت مبارک باد. چه سنت پسندیده ای که این ولادت روز پدر نام گرفت. چرا که پدر بودن همیشه هم سنگ مرد بودن نیست برای پدر بودن و پدری کردن باید مرد بود.

(اقصی نخشی پور فرماندار شهرستان سردشت)